תמלול הוא פעולה של העלאה בכתב של תכנים שנאמרו בנוכחות המתמלל או של תכנים שהוקלטו על קבצי שמע כמו למשל הקלטה של הרצאה, של שיחת טלפון חשובה ועוד.

על המתמלל להעלות על הכתב כל מסר ומידע שעלה בשיחה כולל שתיקה ממושכת, גיחוך, הערות ביניים ועוד כדי לשקף באופן ברור ומהימן את האווירה שהייתה בשיחה, בהרצאה או בכל מקום וכדי לשקף היטב את המסרים העולים ממנה. רק כאשר עבודת התמלול מתבצעת על ידי איש מקצוע שעבר הכשרה בתחום, המטרה שלשמה נעשית עבודת התמלול תצליח.

זקוקים למתמלל מוכשר ומיומן? צרו קשר עם חברת תרגום ליצ'י תרגומים. צוות העובדים עבר הכשרה מקיפה בתחום והוא ידע לתמלל כל שיחה, הרצאה ועוד באמצעות תמלול מדויק, איכותי ואפקטיבי.

מי זקוק לשירותים אלו?

 אנשים רבים במגזר העסקי ובמגזר הפרטי נזקקים לשירותים אלו.

אנשי אקדמיה, מרצים וסטודנטים מחפשים שירותי תמלול כדי להעלות על הכתב הרצאות שהוקלטו, ראיונות, תזות, מחקרים, כנסים, ימי עיון ועוד.

 אנשי עסקים המעוניינים להעלות על הכתב ישיבות עסקיות חשובות, ישיבות של אנשי הדירקטוריון, תביעות צרכניות, הסכמים שהוסכמו בעל פה בין נציגי חברות שונות, בוררויות שנערכו מחוץ לכותלי בית המשפט ועוד.

בתחום המשפטי נזקקים עורכי דין, תובעים ונתבעים, חוקרים פרטיים, עדים ועוד להנציח בכתב שיחות שהוקלטו, עדויות, הסכמים, הבטחות, שימועים ועוד.

לשירותי תמלול יש תפקיד חשוב במערכת המשפט. הם משמשים להוכחת הטענות של התביעה או ההגנה בכל תחומי המשפט, במשפטים פליליים, במשפטי גירושין, בתביעות נגד חברות הביטוח, במשפטים עסקיים, בתיעוד חומרים שהושגו על ידי חוקרים פרטיים ועוד.

כדי שהתמלול יסייע להוכחת הטענות בבית המשפט הוא חייב להיות מדויק ונאמן למקור. אם הוא לא ישקף באופן ברור ומדויק את מה שנאמר בקלטת, הוא לא יוכל לשמש כראיה משמעותית בבית המשפט.

כאשר מגישים לבית המשפט תמלול של קלטות חשוב לוודא שהחומר המוקלט שאותו יש לתמלל הושג כחוק. לכן לפני שאתם מקליטים כל חומר העשוי לשמש כראיה או כהוכחה בבית המשפט כדי להתייעץ עם עורך דין המתמצא היטב בחוק האזנות סתר כדי למנוע עבירה חמורה וכדי שהמידע שיוגש לבית המשפט אכן יסייע בהוכחת הטענות.

גם אנשים פרטיים נזקקים לשירותים של מתמללים מקצועיים כאשר הם רוצים להעלות על הכתב סיפורי חיים ואוטוביוגרפיות שלהם או של קרובי משפחה. קל יותר לספר את הסיפור האישי בעל פה, להקליט בקלטת ורק אחר כך לפנות אל מתמלל מקצועי שיעביר את הסיפור מקלטת השמע אל הכתב. בנוסף, אנשים פרטיים פונים למתמללים כדי לתמלל שיחות טלפון, נאומים מעניינים ועוד.

 בחברת ליצ’י תרגומים מבצעים שירותי תמלול במגוון תחומים, שיחות טלפון, פגישות עסקיות, ראיונות, חומרים לבית המשפט, תמלול ישיבות , כנסים ואירועים ועוד.

אולי יעניין אותך:

תרגום מאנגלית לעברית

תרגום לגרמנית

תרגום מסינית לעברית