מספרם של דוברי הפורטוגזית בעולם הוא כ-220 מיליון איש והשפה הפורטוגזית היא השפה השישית המדוברת ביותר בעולם, והשפה הלטינית המדוברת ביותר, אחרי הספרדית. 

השפה הפורטוגזית, היא שפתן הרשמית של 9 מדינות ובהן פורטוגל וחלק ממושבות העבר שלה, לרבות ברזיל, אנגולה, מוזמביק ומדינות נוספות בדרום אמריקה, אפריקה ואסיה.

הפורטוגזית נמנית על השפות הרשמיות של האיחוד האירופי, ובנוסף על תפוצתה הרבה בברזיל, היא כלולה גם ברשימת השפות הרשמיות של האיחוד האפריקאי. כך שחשיבותה  בעולם הולכת וגוברת, כשפה המגשרת בין תושבי 3 היבשות.

לשפה הפורטוגזית שני דיאלקטים שונים: פורטוגזית אירופאית, המדוברת גם באנגולה (וגם במספר איים) ופורטוגזית ברזילאית. הפורטוגזית הגיעה לברזיל במאה ה-16 ועם השנים אוצר המילים של הדיאלקט הברזילאי הושפע משפת הילידים האינדיאנים וכן משפותיהן של העבדים האפריקאים שהובאו לעבוד במטעי קנה הסוכר. עד לאחרונה כללה השפה הפורטוגזית 23 אותיות בלבד, אך בשנת 2009, בהסכמה משותפת של כל המדינות דוברות הפורטוגזית, הוספו לשפה האותיות K, W, ו-Y.

בליצ'י תרגומים אנו מעסיקים מתרגמים מקצועיים לכל אחד מהדיאלקטים הפורטוגזים, מתרגמים שחיים ונושמים את השפה בארצות היעד השונות.

במידה ותרצו תרגום לפורטוגזית שיתאים לקהלי היעד השונים, ניתן לתרגם לאחד היעדים, ואח"כ רק לבצע התאמה של הטקסט ליעד השני, בלי צורך לתרגם הכל מחדש.